نمایشگاه ها و همایش ها

سومین مسابقه طرح و نقشه برگزیدگان خود را شناخت

آیین معرفی و تقدیر از برگزیدگان سومین دوره از مسابقه سراسری طرح و نقشه فرش دستباف ایران عصر امروز شنبه سوم امرداد 94 با حضور قائم مقام وزیر وزیر صنعت، معدن و تجارت و سرپرست و مسوولان مرکز ملی فرش ایران، اساتید، دانشجویان و علاقمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛این دوره از مسابقه به همت مرکز ملی فرش ایران و اجرای انجمن علمی فرش ایران و با همکاری انجمن های طراحان و نقاشان و ادارات فرش استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، تهران، گلستان، همدان، لرستان، کرمان، فارس، خراسان رضوی و قم برگزار شد.

یادآور می شود؛ تعداد 309 اثر از یازده منطقه کشور از آثار طراحی و نقاشی در دو بخش حرفه ای و دانشجویی به بخش ملی راه یافتند.

داوری سومین جشنواره ملی طرح و نقشه فرش دستباف را خوشگفتار، علی خلیقی، جعفر قلی دادخواه، فرهاد نامی، محمد علی رجبی و تورج ژوله بر عهده داشتند.

شایان ذکر است؛ تعداد آثار راه یافته به نمایشگاه 70 اثر است که به مدت یک هفته در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

علاقه مندان می توانند از نمایشگاه آثار منتخب این جشنواره از تاریخ سوم تا نهم امردادماه در طبقه دوم موزه فرش از ساعت 9 تا 16 بازدید کنند.

گفتنی است؛ کتاب آثار منتخب جشنواره دوم و سوم طرح و نقشه فرش همزمان با بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف ایران رونمایی خواهد شد.

اسامی برگزیدگان به شرح زیر اعلام می شود:

طراحی حرفه‌ای

نفر اول

آقای مجید سلامت از استان آذربایجان شرقی

نفر دوم

 آقای حامد سلامت از استان آذربایجان شرقی

نفر سوم

آقای محسن یزدانی از استان آذربایجان شرقی

 
 

رنگ و نقطه کامپیوتر حرفه‌ای

نفر اول

آقای مجید سلامت از استان آذربایجان شرقی

نفر دوم

آقای مجتبی نقدیونی از استان قم

نفر سوم

آقای مهدی رجب زاده از استان قم

طراحی دانشجویی

نفر اول

خانم الهام السادات حسینی از استان اصفهان

نفر دوم

آقای پرویز داودیان پور از استان اصفهان

نفر سوم

خانم فاطمه طالبی از استان تهران

 

رنگ و نقطه شکسته دانشجویی

نفر اول

خانم فایزه تیکدری نژاد از استان کرمان

نفر دوم

خانم مریم دارایی از استان کرمان

نفر سوم

خانم الهام السادات حسینی از استان اصفهان

 

رنگ و نقطه کامپیوتری دانشجویی

نفر اول

آقای علی شیر سپهر از استان اصفهان

نفر دوم

خانم فاطمه طالبی از استان تهران

نفر سوم

خانم فایزه تیکدری نژاد از استان کرمان

 

طراحی شکسته دانشجویی

نفر اول

خانم زهرا مهدوی از استان اصفهان

نفر دوم

خانم مریم السادات یاسینی از استان اصفهان

نفر سوم

خانم جواهر ستوده نیا از استان کرمان

مرکز ملی فرش ایران

منبع :